Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-19 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 501 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
21.07.2021
Sleva pro registrované zákazníky
Zaregistrujte se v našem e-shopu a vybírejte si zboží se slevou!Vážíme si stálých a dobrých zákazníků. Svou registrací nám dáte najevo, že s námi chce... číst celé
01.08.2021
Možnost jednoduchého nákupu na splátky
Platba pomocí úvěru od společnosti ESSOX s.r.o. Pro bližší informace o platbě pomocí splátek klikněte zde. Postup při nákupu na splátky Vybran... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Vysvětlení parametrů subwooferů a reproduktorů
Každý reproduktor má své jedinečné vlastnosti, které jsou popsány mnoha parametry. Některé jsou jasně dané, jiné mají několik různých norem, podle kte... číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Zesilovače
  3. Vícekanálové
  4. Helix V EIGHT DSP MK2

Helix V EIGHT DSP MK2

8 x 75W RMS @ 4 Ohm

Helix V EIGHT MK28-kanálový zesilovač s DSP procesoremMalý přídavek v názvu produktu je velkým rozdílem - V EIGHT DSP MK2 je logickým vývojem již více... celý popis
Dostupnost
Do 3 dnů
24 990 Kč
20 653 Kč
bez DPH
ks
Splátková kalkulačka Essox
Číslo produktu:Helix_VeigDSP2
Značka:Helix
Energetická třída:GD - digitální / dynamický vstup
Typ zesilovače:8-kanálový
Rozměry:44 x 220 x 180 mm
Kompletní specifikace

Helix V EIGHT MK2
8-kanálový zesilovač s DSP procesorem

Malý přídavek v názvu produktu je velkým rozdílem - V EIGHT DSP MK2 je logickým vývojem již více než působivého předchůdce. Stejný vzhled jako dříve, ale uvnitř Audiotec Fischer přinesl všechny své odborné znalosti a podstatně optimalizoval hardware. Výsledkem je 8kanálový zesilovač s deseti zpracovanými DSP kanály, který je v mnoha ohledech bezkonkurenční.

Extra rychlost - díky ACO
Rychlejší je lepší - zvláště výkonná 32bitová platforma ACO přebírá všechny kontrolní úkoly a zajišťuje rozhodující zvýšení rychlosti, zejména pro datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool, ale také pro bleskově rychlé přepínání mezi až deseti zvukovými sestavami. ACO však nabízí mnohem více - jsou implementovány fantastické zvukové efekty, jako jsou Augmented Bass Processing nebo RealCenter, a také kanálově oddělené vstupní EQ včetně analyzátoru vstupních signálů (ISA) pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů z rádií OE.

Nové převodníky signálu pro optimalizovanou kvalitu zvuku
Místo kombinovaného kodeku používá nový V EIGHT DSP MK2 samostatné AD a DA převodníky nejnovější generace od Asahi Kasei s nativním rozlišením 32 bitů. Tím je zajištěno maximální rozlišení signálu v celé signálové dráze od vstupu po výstup - a tím je také zaručena optimální kvalita zvuku.

Virtuální zpracování kanálů - takto funguje směrování signálu dnes
Přizpůsobení moderním zvukovým systémům OE prostřednictvím rostoucího počtu vstupů má významný dopad na složitost směrování signálu uvnitř zesilovače. Zejména pokud je několik vstupních signálů smícháno a znovu rozděleno na vícecestné systémy, konvenční koncepty směrování rychle dosáhnou svých limitů, a to jak z hlediska implementace, tak použitelnosti. Nový vícestupňový systém „Virtual Channel Processing“ společnosti Audiotec Fischer ve spojení s uznávaným uživatelsky příjemným softwarem DSP PC-Tool usnadňuje realizaci i velmi složitých konfigurací systému. Kromě toho umožňuje volně přiřadit naše vlastní zvukové funkce FX, například „RealCenter“ nebo „Rozšířené zpracování basů“.

Maximální konektivita
Stále více automobilů je vybaveno zvukovými systémy dodávanými z výroby. Většina z nich obsahuje vícekanálový zesilovač, který nelze nahradit jiným zesilovačem. Přizpůsobení takové konfiguraci vyžaduje nejen mnoho vstupních kanálů, ale také zvláště široký rozsah nastavení citlivosti vstupu. Proto V EIGHT DSP MK2 nabízí jak šest vstupů RCA / Cinch, tak osm vstupů vysoké úrovně s maximálním vstupním napětím od 4 V do 32 V.
Kromě toho je V EIGHT DSP samozřejmě také vybaven obvodem ADEP.3 nejnovější generace.

Síťový zdroj v ušlechtilém designu
Navzdory svému dalšímu zvyšování sady funkcí a až 160 W RMS výstupního výkonu na kanál (@ 2 Ohmy) se V EIGHT DSP MK2 prezentuje v klasickém, čistém designu HELIX, který poskytuje ideální předpoklady pro rychlou a snadnou integraci.
Špičkový výkon by mohl být těžko ušlechtilejší a elegantní!

 

Funkce:

Až 160 W RMS výstupní výkon na kanál do 2 Ω
Koncept „Pure Class GD“ pro vynikající kvalitu zvuku v kombinaci s nejlepší možnou účinností
Extrémně výkonný 64bitový audio DSP s pevným bodem
ACO - Pokročilá 32bitová platforma CoProcessor pro systémové a DSP funkce jako:
ISA (Input Signal Analyzer) a InputEQ pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů
Zvukové efekty SFX - rozšířené zpracování basů, StageXpander, RealCenter & Co.
Vysoce výkonný 8kanálový vstup vysoké úrovně se vstupní citlivostí až 32 V RMS a obvodem ADEP.3
Směrování vstupů a výstupů 1 až 1 (IOR) - stejný počet vstupů vysoké úrovně a výstupů zesilovače
Virtuální zpracování kanálů (VCP) umožňuje ještě flexibilnější konfiguraci pro vysoce složité zvukové systémy
Slot pro rozšiřující kartu HELIX (HEC) pro další vstupně / výstupní moduly, jako je Bluetooth® Audio Streaming, streamování zvuku s vysokým rozlišením přes USB atd.
Kompaktní konstrukce s nízkým odvodem tepla díky mimořádné účinnosti
 

Speciální funkce:

Technologie zesilovače čisté třídy GD
Proprietární koncept AudioD Fischers Pure Class GD posouvá účinnost konvenčních zesilovačů třídy D na další úroveň. Změnou interního napájecího napětí v závislosti na vstupních signálech zesilovače jsou ztráty při volnoběhu významně sníženy a celková účinnost je kdykoli blízko maximu.
Rozptyl tepla je tedy téměř zanedbatelný, takže umožňuje nejmenší jímky tepla a nejkompaktnější tvarové faktory. Kromě toho zesilovač Pure Class GD překonává konvenční konstrukce třídy D, pokud jde o kvalitu zvuku, implementací plně diferenciální signální dráhy a vylepšenou konstrukcí výstupního filtru.

ACO - pokročilý 32bitový CoProcessor
HELIX V EIGHT DSP MK2 obsahuje mimořádně výkonný 32bitový CoProcessor nejnovější generace pro všechny monitorovací a komunikační úkoly, interně i externě. Na rozdíl od generace 8bitových předchůdců dosahuje tento MCU mnohem vyšší rychlosti s ohledem na přepínání nastavení a datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool. Další významnou výhodou je integrovaný nativní spouštěcí zavaděč CoProcessor.
Umožňuje softwarové aktualizace všech součástí integrovaného DSP za účelem přizpůsobení obvodu ADEP.3 řízeného mikrokontroléry například budoucím požadavkům diagnostického systému výrobních rádií nebo pokud bude zařízení rozšířeno o další rozhraní. Navíc díky nové flash paměti nabízí ACO 10 běžných paměťových nastavení místo běžných dvou.

Inteligentní vstup vysoké úrovně ADEP.3
Moderní autorádia instalovaná ve výrobě obsahují sofistikované možnosti diagnostiky připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace autorádií je vybavena dalšími monitorovacími funkcemi, takže chybové zprávy a ztráta specifických funkcí (např. Funkce faderů) se často objevují, pokud bude zesilovač zapojen - ale ne s V EIGHT DSP MK2.
Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection, 3. generace) se těmto problémům vyhýbá bez zbytečného načítání výstupů z reproduktorů rádia OE při vysokých objemech.

Možnost Start-Stop
Spínané napájení zdroje HELIX V EIGHT DSP MK2 zajišťuje konstantní vnitřní napájecí napětí, i když napětí baterie klesne na 6 V během startování motoru.

Režim úspory energie
Režim úspory energie je součástí základního nastavení. Umožňuje výrazně snížit spotřebu energie zesilovačů, které jsou připojeny k HELIX V EIGHT DSP MK2, jakmile není po dobu delší než 60 sekund přítomen žádný vstupní signál. Vezměte prosím na vědomí, že v mnoha moderních automobilech s „CAN“ nebo jinou vnitřní strukturou sběrnice se může stát, že rádio zůstane „neviditelně“ zapnuté až 45 minut. i po zamknutí a opuštění vozidla! Jakmile je aktivní „Režim úspory energie“, bude vzdálený výstup a připojené zesilovače vypnuty.
Pokud je aplikován hudební signál, V8 EST DSP MK2 aktivuje dálkový výstup během jedné sekundy. Je možné změnit čas vypnutí 60 sekund. nebo zcela deaktivujte „Režim úspory energie“ pomocí softwaru DSP PC-Tool.


Specifikace:

RealCenter
Funkce „RealCenter“ je algoritmus vyvinutý společností Audiotec Fischer, který zdůrazňuje hudební informace přítomné v levém i pravém předním kanálu a vytváří jedinečný středový signál. Na rozdíl od běžných postupů, ve kterých se sčítají pouze kanály, je intenzita středového signálu také dynamicky řízena stereofonním informačním obsahem levého a pravého kanálu.
Zní to komplikovaně, ale tento efekt je ohromující: To znamená, že pokud pouze levý nebo pravý kanál vysílá zvukový signál, středový kanál nebude reprodukovat signál. V případě běžných algoritmů je úroveň hlasitosti středního kanálu snížena pouze o 6 dB (= poloviční úroveň hlasitosti). „RealCenter“ společnosti Audiotec Fischer umožňuje jedinečné a rozšířené představení zvuku pro řidiče i spolujezdce současně! Nevýhody konvenčního středového kanálu, jako je rušivé malé zvukové stádium, jsou tedy minulostí.

Rozšířené zpracování basů
Proprietární audiotechnika „Augmented Bass Processing“ společnosti Audiotec Fischer, sestávající ze dvou revolučních zvukových funkcí „Dynamic Bass Enhancement“ a „SubXpander“, byla vyvinuta speciálně pro dramatické zlepšení reprodukce basů subwooferů.
„Dynamic Bass Enhancement“ důmyslně kombinuje maximální hluboké basy a nejvyšší zvukový tlak - bez ohledu na styl hudby nebo ovládání tónů v hlavní jednotce. V závislosti na vstupním signálu získá „Dynamic Bass Enhancement“ nižší frekvenční rozsah a mění mezní frekvenci podzvukového filtru. Výsledkem je výrazně silnější a hlubší basová odezva při nízkých a středních úrovních hlasitosti bez rizika přetížení subwooferu mechanicky ani elektricky při vysokých úrovních hlasitosti. Je prostě fascinující, který basový výkon je najednou možný.
Pokud chcete ještě nižší a „tmavší“ reprodukci basů, lze „SubXpander“ dodatečně aktivovat. Proto se k základním tónům přidávají subharmonické tóny ve frekvenčním rozsahu 50 až 100 Hz.

StageXpander
V závislosti na uspořádání reproduktorů ve vozidle lze na předních sedadlech vytvořit více či méně široký stereofonní zvukový stolek. Prostorový reproduktor může navíc omezit prostorovou reprodukci hudby. Zde přichází do hry nový „StageXpander“ společnosti Audiotec Fischer - zvukový prvek, který, jak se zdá, narušuje akustická omezení a umožňuje tak vytvořit širší stereofonní základnu, aniž by to negativně ovlivnilo přesnost lokalizace hlasů nebo nástrojů!
Účinek lze upravit podle vašich osobních preferencí ve čtyřech krocích.

ClarityXpander
Hledáte větší průhlednost a podstatu reprodukce výšek? S „ClarityXpander“ Audiotec Fischer nyní nabízí ten správný nástroj. Správně nastavený (a proto volitelný ve třech krocích) funkce přidává další harmonické v horním kmitočtovém rozsahu - je to zvláště užitečné, pokud původní reproduktory postrádají brilanci ve výškové reakci. Extra výškový kop je k dispozici nejen pro dva přední kanály, ale také samostatně nastavitelný pro středový kanál. Ještě lepší - středový kanál umožňuje aktivovat automatické a dynamické ovládání, takže hudba s „množstvím“ výšek nezatěžuje váš sluch.

Parametry
ZnačkaHelix
Energetická třídaGD - digitální / dynamický vstup
Typ zesilovače8-kanálový
Výkon RMS/max @ 4 Ohm8 x 75 / 150 Watt
Výkon RMS/max @ 2 Ohm8 x 120 / 240 Watt
Výkon RMS/max @ 1 Ohm-
Výkon v můstku RMS/max @ 4 Ohm-
Výkon v můstku RMS/max @ 2 Ohm-
Funkce Master - SlaveNe
Rozměry44 x 220 x 180 mm
RCA vstupyAno
Optický vstupSPDIF
Vysokoúrovňové vstupyAno
Dálkové ovládáníVolitelně
RCA výstupy1 pár
Low PassDSP
High passDSP
Band PassDSP
Přepínání fázeDSP
Bass BoostDSP
DSP (Digital Sound Processor)Ano
S/N ratio> 107 dB
Zkreslení< 0,015%
Automatické zapnutíAno
Zboží zařazeno v kategoriích
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Sídlo:

Okrouhlice 92

Okrouhlice, 582 31

 
 
Kontakty
Logo
AutoOzvučení.cz
Luboš Palán
Luboš Palán
(Po-Pá, 8-19 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz